Darmowy Hosting
   Witamy na portalu edukacyjnym English 4 Matura

Interaktywna platforma English 4 Matura powstała z myślą o osobach chcących  aktywnie uczyć się języka angielskiego, a w szczególności tych, którzy zamierzają przystąpić do egzaminu maturalnego z języka angielskiego na poziomie podstawowym lub rozszerzonym.


Portal składa się z sześciu serwisów tematycznych, z których cztery pierwsze poruszają kwestie dotyczące matury na poziomie podstawowym i rozszerzonym. Znajdziesz tutaj arkusze maturalne z lat ubiegłych, opisy form pisemnych występujących na egzaminach oraz praktyczne testy przygotowane pod kątem wymogów stawianych przez komisję egzaminacyjną.

English 4 Matura nie pobiera żadnych opłat za korzystanie z jego zasobów - jest dostępny za darmo dla wszystkich użytkowników. Udostępnione do pobrania materiały stanowią własność intelektualną portalu i są przeznaczone do użytku prywatnego. Nie mogą być kopiowane, modyfikowane, publikowane na innych portalach, używane do promocji w mediach i sprzedawane osobom trzecim bez zgody właściciela portalu English 4 Matura.

Jeśli uznasz, że nasz portal zawiera ciekawe i przydatne materiały do nauki języka angielskiego poleć go swoim znajomym i przyjaciołom. Pomóż nam promować i rozwijać portal tworząc własne ćwiczenia i materiały edukacyjne. Ciekawe propozycje opublikujemy na ramach portalu za zgodą autorów. Wszystkich chętnych do poszerzenia znajomości języka angielskiego serdecznie zapraszamy.

1. 
Nasze GRONO - Dołącz do nas już dziś! Korzystaj z możliwości komunikowania się z użytkownikami portalu English 4 Matura w języku polskim Chat Box polski i  angielskim Chat Box angielski. Szukasz pomocy, masz pytania zajrzyj na forum językowe E4M lub skorzystaj z Shout Box na stronie główniej.  Odwiedź nasz profil na Facebooku, Twitterze i Google + Wprowadź się w dobry nastrój słuchając muzyki w radiu Open FM, słuchaj audycji w języku angielskim w radiu BBC.

2.   Aktualności - cotygodniowy przegląd najciekawszych artykułów z prasy anglojęzycznej, interesujących reportaży oraz nagrań wideo w serwisie You Tube. Ty również możesz współtworzyć nasz portal wysyłając ciekawe linki i własne komentarze.  

3.    Studia - dział poświęcony studiom dziennym, wieczorowym i zaocznym. Zobacz najnowszy ranking szkół wyższych, kierunki studiów oferowane przez uczelnie państwowe i szkoły prywatne. Zdecyduj jaka forma studiowania Tobie najbardziej odpowiada.

4.
Prezentacje - szukasz profesjonalnego korepetytora w swojej miejscowości lub dobrej szkoły językowej? W dziale prezentacje oprócz wyżej wymienionych znajdziesz również cenione publikacje i wydawnictwa językowe, serwisy internetowe umożliwiające naukę online, firmy organizujące obozy językowe w krajach anglojęzycznych oraz informacje na temat uznawanych na całym świecie certyfikatów Cambridge.  

5.   Matura podstawowa
i matura rozszerzona nawiązują ściśle do tematyki egzaminów maturalnych z języka angielskiego na obu poziomach. Znajdziesz tam informacje na temat zadań znajdujących się w arkuszach, struktury egzaminu pisemnego oraz wzory form pisemnych wraz z dodatkowym słownictwem.

6.  Matura ustna jest sekcją poświęconą, jak sama nazwa mówi, maturze ustnej z języka angielskiego. Tutaj obejrzysz filmy wideo pokazujące strukturę poszczególnych zadań oraz przykładowy egzamin maturalny przed komisją egzaminacyjną. Rozwiąż przygotowane przez nas zestawy egzaminacyjne.

7.    Słownictwo obejmuje działy tematyczne tj. człowiek, dom, szkoła, praca, życie rodzinne i towarzyskie, żywienie, zakupy i usługi, podróżowanie i turystyka, kultura, sport, zdrowie, nauka i technika, świat przyrody, państwo i społeczeństwo oraz wiedza o krajach anglojęzycznych.

8. Gramatyka  zawiera opracowanie zagadnień gramatycznych min. części mowy, czasów, okresów warunkowych, strony biernej, mowy zależnej itp. wraz z ćwiczeniami.

9. Sekcje tematyczne Famous People, Places to visit, Festivals & Celebrations, Modern Technology - serwisy w języku angielskim i polskim o sławnych ludziach, miejscach wartych zobaczenia, niezwykłych uroczystościach, kulturach i tradycjach oraz nowinkach technicznych. Ucz się aktywnie czytając o rzeczach, które Ciebie naprawdę interesują.


10. YouTube English BBC Learning English - obejrzyj filmy edukacyjne z serwisu YouTube, posłuchaj nagrań BBC Learning English i doskonal umiejętność rozumienia ze słuchu. Do dołączonych materiałów audio znajdują się również transkrypcje tekstowe.
English 4 Matura                                 2014 - 2018 © All rights reserved.   Wszystkie prawa zastrzeżone.       
Design by TM
Image courtesy of Ambro / Pong / Maggie Smith / adamr / graur codrin / photostock / stockimages /Marcus / Grand Cochrane / Stuart Miles / smokedsalmon / Markuso / digitalart  / farconville / dream designs / phanlop88 /artur84/ imagerymajestic / Nutdanai / KROMKRATHOG/  jannoon028 / Victor Habbick / arztsamui / James Baker / vichie81/ Vichaya Kiatying Angsyle /steelamohan / Arvind Balaraman / blackstock  /Jeroen van Oostrom/ Boykung/ Master isolated images/ Jomphong/ nongpimmy / David Castillo Dominici / Idea  go/ blackstock/ Salvatore Vuono / ddpavumba / xedos4 / arztsamui  / pandpstock001  / pal2iyawit  /  Serge Bertasius Photography / chanpipat / kongsky  / chanpipat  FreeDigitalPhotos.net
Positive SSL
Images courtesy of Pong / steelamohan / stuart miles     FreeDigitalPhotos.net