Darmowy Hosting
SŁOWNIKI

Na pasku po lewej stronie na każdej podstronie serwisu znajdziesz strefę słowników, w której umieszczone są linki bezpośrednie do słownika DIKI angielsko-polskiego i polsko-angielskiego oraz dla osób przystępujących do matury na poziomie rozszerzonym i dwujęzycznym do słownika MacMillan'a angielsko-angielski. Po kliknięciu słownik otwiera się w nowym oknie.
Czat angielski przeznaczony jest do nabywania umiejętności sprawnego komunikowania się w języku angielskim, poznawania nowego słownictwa i doskonalenia struktur leksykalno-gramatycznych. Pamiętaj! Im więcej piszesz i  mówisz w języku angielskim, nawet z błędami, tym szybciej się uczysz i nabierasz pewności siebie. Sprawdzaj wyrazy i całe wyrażenia w słownikach znajdujących na pasku po lewej stronie i koryguj błędy.
Czat polski przeznaczony do wzajemnej komunikacji, pomocy, dzielenia się własnymi spostrzeżeniami, sposobami na skuteczne opanowanie materiału itp. Porozumiewanie się na czacie w języku polskim.
Czat na każdej stronie do celów ogólnych. Widoczna liczba osób odwiedzających stronę. Czat w prawym dolnym rogu.
Czat na stronie głównej - czat do ogólnej dyskusji. Logowanie za pomocą konta na Facebooku, Twitterze, Yahoo, Google, Chatwings lub anonimowe. 
Kliknij, aby
otworzyć
nowe okno.
Możliwość
ustawienia
rozmiaru.
Kliknij, aby
otworzyć
nowe okno.
Możliwość
ustawienia
rozmiaru.
CHAT
Portal English 4 Matura posiada cztery rodzaje czatów pozwalających na swobodną komunikację między użytkownikami.
Obrazy przenoszą do wybranych stron.
Obraz przenosi do wybranej sekcji.
Link aktywny wyświetla się na niebiesko, link już kliknięty w kolorze szarym. Najeżdzając na link zminienia on kolor na szkarłatny (odcień czerwonego).
Back
Next
Slider, obraz i/lub link
Klikając w na obrazy lub linki wewnątrz slidera przenosisz się do wybranych stron, sekcji lub partii materiału.  Strzałki po bokach lub/i kwadraciki poniżej pozwalają Ci swobodnie poruszać się po załączonych slajdach. Każdy slajd może zawierać wiele elementów jednocześnie: wideo, obrazy, linki itp. Slider może zmieniać poszczególne slajdy automatycznie. Jeśli chesz przejąć kontrolę nad nim kliknij w strzałkę lub kwadracik. To  pozwoli Ci to na manualne sterowanie slajdami.
Menu obrazkowe  (zobacz u góry)
Najedź na miniaturę obrazu i kliknij w nią, aby przenieść się do wybranej sekcji lub materiału. Kliknij z akładkę aby otworzyć  
Nawigacja wewnątrz sekcji, jak sama nazwa mówi, pozwala na przemieszczanie się pomiędzy działami danej sekcji. Nawigacja może ona przybrać formę menu prostego, nawigacji obrazkowej, samego obrazu lub klinku, który przekierowuje do wybranego materiału.
Nawigacja główna pozwala na swobodne przemieszczane się pomiędzy różnymi stronami sekcjami portalu. Klikając na wybrany przycisk rozwija się menu zawierające opcje do wyboru. Nawigacja główna znajduje się tuż pod głównym bannerem  na stronie.
PROGRAMY

Aby móc w pełni korzystać z portalu pobierz i zainstaluj najnowsze wersje znanych przeglądarek stron internetowych oraz programy Acrobat Reader służacy do przeglądania dokumentów w formacie PDF, Flash Player do odtwarzania plików multiedialnych oraz program Hao Zip do rozpakowywania i tworzenia archiwów. Open Office jest nieodpłatnym programem umożliwiającym tworzenie i edytowanie plików tekstowych, arkuszy kalkulacyjnych, prezentacji i baz danych.
SYMBOLE I ICH ZNACZENIE

Najedź kursorem na wybrany symbol, aby zobaczyć, co oznacza i jakie funkcje pełni.
NAWIGACJA

Nawigacja górna pozwala otworzyć osobne okna, w których można posłuchać muzyki , wiadomości i przenieść się na strony społecznościowe portalu English 4 Matura. Serwisy BBC nadawane są w języku angielskim. Przycisk HOME powraca na stronę główną. Nawigacja dolna przenosi jednym klinięciem do stron głównych wybranych sekcji.
Pobierz materiał w formacie PDF. Download a PDF file.Pobierz materiał w formacie PDF. Download a PDF file.
Pobierz plik tekstowy. Download text file.Pobierz plik tekstowy. Download text file.
Obejrzyj wideo. Watch a video.Obejrzyj wideo. Watch a video.
Obejrzyj prezentację. Watch a presentation.Obejrzyj prezentację. Watch a presentation.
English 4 Matura                                 2014 - 2018 © All rights reserved.   Wszystkie prawa zastrzeżone.       
Design by TM
Image courtesy of Ambro / Pong / Maggie Smith / adamr / graur codrin / photostock / stockimages /Marcus / Grand Cochrane / Stuart Miles / smokedsalmon / Markuso / digitalart  / farconville / dream designs / phanlop88 /artur84/ imagerymajestic / Nutdanai / KROMKRATHOG/  jannoon028 / Victor Habbick / arztsamui / James Baker / vichie81/ Vichaya Kiatying Angsyle /steelamohan / Arvind Balaraman / blackstock  /Jeroen van Oostrom/ Boykung/ Master isolated images/ Jomphong/ nongpimmy / David Castillo Dominici / Idea  go/ blackstock/ Salvatore Vuono / ddpavumba / xedos4 / arztsamui  / pandpstock001  / pal2iyawit  /  Serge Bertasius Photography / chanpipat / kongsky  / chanpipat  FreeDigitalPhotos.net
Positive SSL
Images courtesy of Pong / steelamohan / stuart miles     FreeDigitalPhotos.net
Pobierz plik audio. Download audio file.Pobierz plik audio. Download audio file.