Witamy na portalu English 4 Matura
Darmowy Hosting
Pobierz materiał w formacie PDF. Download a PDF file.Pobierz materiał w formacie PDF. Download a PDF file.

6. Matura ustna jest sekcją poświęconą w całości zagadnieniom występującym na  maturze ustnej z języka angielskiego. Tutaj obejrzysz filmy wideo pokazujące strukturę poszczególnych zadań oraz przykładowy egzamin maturalny przed komisją egzaminacyjną.  Zapoznaj się z egzaminem ustnym obowiązującym od 2015 roku, zobacz zestawy CKE i rozwiąż przygotowane przez nas przykładowe zestawy egzaminacyjne.

7. Słownictwo obejmuje działy tematyczne obowiązujące na maturze na wszystkich poziomach tj. człowiek, dom, szkoła, praca, życie rodzinne i towarzyskie, żywienie, zakupy i usługi, podróżowanie i turystyka, kultura, sport, zdrowie, nauka i technika, świat przyrody, państwo i społeczeństwo oraz wiedza o krajach anglojęzycznych. Każda sekcja składa się z ilustrowanego materiału zawierającego słownictwo z wybranego zakresu tematycznego, programu do nauki i powtórek oraz  quiz'u sprawdzającego zrozumienie i znajomość tematu.

8. Gramatyka  zawiera opracowanie najważniejszych zagadnień z gramatyki języka angielskiego wraz z przykładami i użyciem. Sekcja została przygotowana pod kątem egzaminów maturalnych i kładzie nacisk na stosowanie poprawnych gramatycznie struktur w procesach tj. komunikacja werbalna i tworzenie wypowiedzi pisemnych. Materiał wraz z praktycznymi ćwiczeniami obejmuje min. części mowy, czasy gramatyczne, okresy warunkowe, stronę bierną, mowę zależną, czasowniki modalne, inwersję itp.
English 4 Matura                                 2014 - 2018 © All rights reserved.   Wszystkie prawa zastrzeżone.       
Design by TM
Image courtesy of Ambro / Pong / Maggie Smith / adamr / graur codrin / photostock / stockimages /Marcus / Grand Cochrane / Stuart Miles / smokedsalmon / Markuso / digitalart  / farconville / dream designs / phanlop88 /artur84/ imagerymajestic / Nutdanai / KROMKRATHOG/  jannoon028 / Victor Habbick / arztsamui / James Baker / vichie81/ Vichaya Kiatying Angsyle /steelamohan / Arvind Balaraman / blackstock  /Jeroen van Oostrom/ Boykung/ Master isolated images/ Jomphong/ nongpimmy / David Castillo Dominici / Idea  go/ blackstock/ Salvatore Vuono / ddpavumba / xedos4 / arztsamui  / pandpstock001  / pal2iyawit  /  Serge Bertasius Photography / chanpipat / kongsky  / chanpipat  FreeDigitalPhotos.net
Positive SSL
Images courtesy of Pong / steelamohan / stuart miles     FreeDigitalPhotos.net
English 4 Matura nie pobiera żadnych opłat za korzystanie z jego zasobów - jest dostępny za darmo dla wszystkich użytkowników. Udostępnione do pobrania materiały stanowią własność intelektualną portalu i są przeznaczone do użytku prywatnego. Nie mogą być kopiowane, modyfikowane, publikowane na innych portalach, używane do promocji w mediach i sprzedawane osobom trzecim bez zgody właściciela portalu English 4 Matura.

Jeśli uznasz, że nasz portal zawiera ciekawe i przydatne materiały do nauki języka angielskiego poleć go swoim znajomym i przyjaciołom. Pomóż nam promować i rozwijać portal tworząc własne ćwiczenia i materiały edukacyjne. Ciekawe propozycje opublikujemy na ramach portalu za zgodą autorów. Wszystkich chętnych do poszerzenia znajomości języka angielskiego serdecznie zapraszamy.
3. Studia - dział poświęcony studiom dziennym, wieczorowym i zaocznym. Zobacz najnowszy ranking szkół wyższych, kierunki studiów oferowane przez uczelnie państwowe i prywatne. Zdecyduj, która forma studiowania najbardziej Tobie odpowiada i dowiedz się więcej na temat wybranej przez Ciebie szkoły wyższej.

4.
Prezentacje - dzięki Waszemu wsparciu (zobacz jak możesz pomóc) i sponsorom English 4 Matura może zaoferować wszystkim bezpłatny dostęp do serwisu. W dziale zamieściliśmy listę korepetytorów i szkół językowych z różnych rejonów Polski. Oprócz wyżej wymienionych znajdziesz również cenione wydawnictwa i najnowsze publikacje, kursy językowe online, firmy organizujące obozy językowe w krajach anglojęzycznych oraz informacje na temat uznawanych na całym świecie certyfikatów Cambridge.  

5. Matura podstawowa
i matura rozszerzona - to sekcje poruszające tematykę egzaminów maturalnych z języka angielskiego na poziomie podstawowym, rozszerzonym i dwujęzycznym. Znajdziesz tutaj informacje na temat zadań znajdujących się w arkuszach, struktury egzaminów oraz wzory form pisemnych wraz z dodatkowym słownictwem i komentarzami.
Interaktywna platforma English 4 Matura powstała z myślą o osobach chcących  aktywnie uczyć się języka angielskiego, a w szczególności tych, którzy zamierzają przystąpić do egzaminów maturalnych z języka angielskiego na poziomie podstawowym, rozszerzonym lub dwujęzycznym.

Portal składa się z ośmiu serwisów tematycznych, z których cztery pierwsze poruszają kwestie dotyczące matury na poziomie podstawowym i rozszerzonym. Znajdziesz tutaj arkusze maturalne z lat ubiegłych, opisy form pisemnych występujących na egzaminach oraz praktyczne testy przygotowane pod kątem wymogów stawianych przez Centralną Komisję Egzaminacyjną.
1. Nasza Społeczność - korzystaj z możliwości komunikowania się z użytkownikami portalu English 4 Matura w języku polskim i angielskim na czatach Twoje Zdanie Have Your Say. Szukasz pomocy, masz pytania - skorzystaj z ChatBox na stronie głównej. Dołącz do nas na Facebooku, Twitterze, Google + i Pintrest. Wprowadź się w dobry nastrój przy muzyce w radiu Open FM, posłuchaj audycji w języku angielskim i koniecznie zobacz śmieszne i interesujące filmy z serwisu YouTube, Vimeo, Yahoo, Break itp. Ty również możesz współtworzyć portal English 4 Matura wysyłając przygotowane przez Ciebie materiały do poszczególnych sekcji tj. słownictwo, gramatyka, sławni ludzie itp. oraz linki do tematów wartych umieszczenia na stronie.

2. Aktualności - zawierają ciekawe artykuły w języku polskim i przegląd najważniejszych wiadomości w języku angielskim z materiałami wideo poruszającymi następującą tematykę: wiadomości ze świata, zdrowie, podróże, sport, kultura, nowoczesne technologie i hobby. Krótkie omówienia i interesujące filmy sprawiają, że nauka jest przyjemna i skuteczna.  W aktualnościach znajduje się mini słownik z najważniejszymi słowami i zwrotami z poszczególnych sekcji.
9. Sekcje tematyczne Famous People, Places to visit, Festivals & Celebrations, Modern Technology , Hobbies & Interests, Timeless QuotesProverbs & Idioms - serwisy w języku angielskim i polskim o sławnych ludziach, miejscach wartych zobaczenia, niezwykłych uroczystościach, kulturach i tradycjach oraz nowinkach technicznych. Ucz się aktywnie czytając o rzeczach, które Ciebie naprawdę interesują.

10. YouTube English BBC Learning English - obejrzyj filmy edukacyjne z serwisu YouTube, posłuchaj nagrań BBC Learning English i doskonal umiejętność rozumienia ze słuchu. Do materiałów audio dołączone są również transkrypcje tekstowe i ćwiczenia.